Engellilerin İstiklal Marşı heyecanı

Tarih 27/2/2013   /  Hit - 1

Bağcılar’da farklı engel grupları arasında İstiklal Marşı Okuma Yarışması düzenledi. İstanbul genelinden engellilerin yoğun ilgi gösterdiği yarışmada, kimi engelliler İstiklal Marşı’nı tekerlekli sandalyesi üzerinden okurken kimi engelliler de işaret dili ile okulu.

Bağcılar’da farklı engel gruplarındaki engelliler arasında İstiklal Marşı Okuma Yarışması düzenlendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Bağcılar Belediye ve İstanbul Engelliler Müdürlüğü (İSÖM)’in Bağcılar Engelliler Sarayı’nda ortaklaşa düzenlediği program yoğun ilgi gördü. Yarışmaya İstanbul genelinden görme, işitme, zihinsel ve bedensel engelliler katıldı. Jüri üyeleri jest-mimik, coşkulu okuma, ezber, akıcılık ve sırada okuma gibi kriterleri göz önünde bulundurarak değerlendirme yaptı.
Jüri üyelerinin karşısına sıra ile çıkan engelliler kendi kategorilerine göre İstiklal Marşı’nı okudu. Yarışmada en dikkat çeken ise işitme engellilerin İstiklal Marşı’nı işaret dili ile okuması oldu. Jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, başarılı olan engelliler finale kalacak. Dereceye girenler 11 Mart tarihinde düzenlenecek programla ödüllendirilecek.
"Burada her engel grubundaki vatandaşımıza hizmet edebilme heyecanını yaşıyoruz” diyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Bu heyecanı herkes yaşasın diyerek İstiklal Marşı Okuma Yarışması düzenledik. İlginin yoğun olması da bizi son derece memnun etti. Bu çalışmada da bizlere verdiği destekten dolayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş’a teşekkür ediyorum" dedi.

say

Engelliler Sarayı FOTOĞRAFLAR Eğitim Sınıfları ve Genel Etkinlikler

$adSecmeFoto $adSecmeFoto $adSecmeFoto $adSecmeFoto $adSecmeFoto $adSecmeFoto $adSecmeFoto $adSecmeFoto $adSecmeFoto

İLETİŞİM BİLGİLERİ Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı

Her Tür soru ve önerileriniz için 7/24 Mail atabilir iletişim kurabilirsiniz.

Address:Barbaros Mahallesi Hoca Ahmet Yesevi Caddesi Bağcılar / İstanbul
Telefon:0212 630 16 16
FAX:0212 630 16 16
BİMER:444 00 92
KROKİ
bilgi@bagcilarengellilersarayi.com

Bagcılar Engelliler Sarayı, Anasayfa FaceBook Tweet Online Mesaj-İletişim Bilgileri