Engelliler Maltepe Üniversitesi'ni gezdi

Tarih 25/2/2013   /  Hit - 1

Maltepe Üniversitesi ile Bağcılar Belediyesi ortak bir projeye imza atarak engellilerle öğrencileri bir araya getirdi. Bağcılar’dan bir grup engelli Maltepe Üniversitesi’nde öğrencilerle buluştu.

Bağcılar Belediyesi ile Maltepe Üniversitesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği program kapsamında engellilerle üniversite öğrencileri bir araya getirildi. Üniversitenin Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri tarafından düzenlenen programa Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’na meslek edindirme kurslarına devam eden engelliler katıldı. Mustafa Necati Konferans Salonu’nda düzenlenen program sema gösterisi ile başladı. Engelliler Sarayı Müzik Grubu’nun da konser verdiği program kapsamında Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, öğrencilere sosyal belediyecilik uygulamalarına ilişkin bilgiler verdi.
Belediye olarak engellilerin sosyal hayata katılımlarının sağlanmasına yönelik ciddi çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Çağırıcı, “Bu kapsamda Engelliler Sarayımızı inşa ettik ve şu anda da bu merkezimizde farklı branşlarda engelli kardeşlerimize meslek edindirme eğitimleri veriyoruz” dedi.
Kadınlara ve çocuklara yönelik çalışmalar hakkında bilgiler veren Çağırıcı, Engelliler Sarayı’ndaki benzer çalışmaların Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde de kadınlara yönelik devam ettiğini söyledi. Bağcılar Belediyesi’nin çevre yatırımları hakkında da bilgi veren Çağırıcı, Nostalji Bahçeleri Projesi’nin örnek bir çevre projesi olduğunu söyledi. Üzüm bağı ile başlattıkları Nostalji Bahçeleri Projesi’ne kiraz, kayısı ve kestane bahçelerini eklediklerini anlattı.
Çağırıcı, program için Maltepe Üniversitesi yönetimine ve Özel Eğitim Kulübü öğrencilerine teşekkür etti. Program kapsamında engelliler şiir okudu. Özellikle cam kemik hastalığından dolayı tekerlekli sandalyeye mahkum olan Senem Ünal’ın okuduğu şiirler salonda duygusal anların yaşanmasına sebep oldu.
Programa Maltepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Müslim Bozyiğit, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

say

Engelliler Sarayı FOTOĞRAFLAR Eğitim Sınıfları ve Genel Etkinlikler

$adSecmeFoto $adSecmeFoto $adSecmeFoto $adSecmeFoto $adSecmeFoto $adSecmeFoto $adSecmeFoto $adSecmeFoto $adSecmeFoto

İLETİŞİM BİLGİLERİ Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı

Her Tür soru ve önerileriniz için 7/24 Mail atabilir iletişim kurabilirsiniz.

Address:Barbaros Mahallesi Hoca Ahmet Yesevi Caddesi Bağcılar / İstanbul
Telefon:0212 630 16 16
FAX:0212 630 16 16
BİMER:444 00 92
KROKİ
bilgi@bagcilarengellilersarayi.com

Bagcılar Engelliler Sarayı, Anasayfa FaceBook Tweet Online Mesaj-İletişim Bilgileri