Engelli sporcular Adana’dan 13 altınla döndü

Tarih 18/2/2013   /  Hit - 1

Bağcılar Belediyesi Spor Kulübü sporcuları Adana’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda 13’ü altın, 3’ü gümüş olmak üzere toplam 16 madalya ile döndü. 4 sporcu da Akdeniz Oyunları’nda ülkemizi temsil etme hakkını elde etti.

Adana’da düzenlenen Bedensel Engelliler Türkiye Atletizm Şampiyonası’na Bağcılar Belediyesi Spor Kulübü sporcuları damga vurdu. 7 sporcuyla şampiyonaya katılan Bağcılar Belediyesi Spor Kulübü, 13’ü altın, 3’ü gümüş olmak üzere toplam 16 madalya kazandı.
Adana’nın Yüreğir ilçesi Serinevler Atletizm Pisti'nde gerçekleştirilen şampiyonaya 11 ilden toplam 70 sporcu katıldı. Şampiyonada Bağcılar Belediyesi Spor Kulübü sporcuları, tekerlekli sandalye, gülle ve cirit atma branşlarında yarıştı. Tekerlekli sandalye koşularında Zübeyde Süpürgeci, Hamide Kurt, Maşide Cesur, Ömer Cantay, Semih Görkem Kıyar ve Birol Kamar kendi kategorilerinde birinci olarak altın madalya kazandı. Gülle ve Cirit atmada ise Hamza Doğan birinciliği elde ederek altın madalya kazanan diğer sporcu oldu.
Şampiyonada ayrıca 20-30 Haziran tarihlerinde Mersin’de gerçekleştirilecek olan Akdeniz Oyunları ile daha sonra Fransa’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’na gidecek sporcular belirlendi. Bağcılar Belediyesi Spor Kulübü’nden 4 sporcu Akdeniz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek.
Şampiyonaya katılan sporcular, 100, 200, 400, 800, 1500 metre koşu, uzun atlama, cirit atma, disk atma, gülle atma, yüksek atlama ve üç adım atlama kategorilerinde yarıştı.
“Sporcularımızı canı gönülden tebrik ediyorum” diyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Artık bu tür başarılara alıştık. Engelli kardeşlerimiz, yurt içinde ve yurt dışında yapılan organizasyonlardan her seferinde önemli başarılarla dönüyor. Bu da bizim göğsümüzü kabartıyor. İlk defa bu kadar fazla madalya kazanılmış olması ise ayrıca sevindirici” dedi.

say

Engelliler Sarayı FOTOĞRAFLAR Eğitim Sınıfları ve Genel Etkinlikler

$adSecmeFoto $adSecmeFoto $adSecmeFoto $adSecmeFoto $adSecmeFoto $adSecmeFoto $adSecmeFoto $adSecmeFoto $adSecmeFoto

İLETİŞİM BİLGİLERİ Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı

Her Tür soru ve önerileriniz için 7/24 Mail atabilir iletişim kurabilirsiniz.

Address:Barbaros Mahallesi Hoca Ahmet Yesevi Caddesi Bağcılar / İstanbul
Telefon:0212 630 16 16
FAX:0212 630 16 16
BİMER:444 00 92
KROKİ
bilgi@bagcilarengellilersarayi.com

Bagcılar Engelliler Sarayı, Anasayfa FaceBook Tweet Online Mesaj-İletişim Bilgileri